چینی یدک
جستجو کردن
جستجو کردن

ویژگی‌های لیفان x60

ویژگی‌های لیفان x60

فهرست مطالب این مقاله

خودروهای لیفان دسته‌ای از خودروهای چینی هستند که مورد استقبال در ایران قرار گرفته‌اند. خودورهای کراس اوور چینی نسبت به بقیه خودروها نیز در زمینه استقبال پیشتاز بوده‌اند. یکی از این کراس اوورها مربوط به لیفان به نام x60 بوده است. این سری از خودروها با همکاری کرمان موتور وارد بازار شدند. عرضه و فروش خودروی چینی در بازار ایران بالا رفت به طوری که بسیاری اقدام به مونتاژ این محصولات چینی کردند. اما این رونق با وجود تحریم‌ها زیاد دوام نیاورد و پس از مدتی از تولید باز ماند. امروز و در این مقاله از وب‌سایت چین یدک محمد به بررسی معایب و مزایای خودرو لیفان x60 می‌پردازیم.

خودرو x60

در مقالات قبلی ما خود خودروی x60 را معرفی کردیم. این خودرو یک خودروی شاسی بلند مناسب شهر است که طی سال 2011 طراحی و تولید شده است. در دوره حضور این خودرو در ایران مردم با خودروی شاسی بلند ارزان قیمت آشنایی نداشتند به همین علت مورد استقبال و توجه قرار گرفت.

ویژگی‌های لیفان x60

ظاهر x60

از لحاظ ظاهری درباره این خودرو می‌توان گفت که نسبت به رقبای خود جذاب‌تر و زیباتر جلوه کرده و مشتری زیادی به خود جلب کرد. از مشخصات فنی این خودرو به موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه و همچنین قدرت 131 اسب بخاری آن می‌توان اشاره کرد. خودرو x60 دارای تنفس طبیعی و حداکثر سرعت تا 170 کیلومتر در ساعت است. به طور کلی خودروی لیفان با آپشن‌ها و مشخصات فنی‌اش همچنین ظاهر شکیل در کنار عملکرد اقتصادی توجه‌ها را به خود جلب کرده است. تمامی موارد فوق با ترکیبی قابل قبول سبب ارزشمندی این خودرو در بازار خودروهای چینی شده است.

محصولات پیشنهادی : لوازم یدکی لیفان

معایب خودرو لیفان x60

با وجود گستردگی خودرو چینی در ایران رقابت بین آنان بسیار زیاد است. برخی از خودروها به علت مزایا در بازار ماندگار و برخی دیگر به سبب معایبشان از رقابت حذف شدند. خودرو x60 در طول مدت زمان محدود تولید خود در ایران معایبی را دارا بوده است. برند لیفان با وجود رقبا و برخی معایب بازار ایران را مدتی ترک نموده و خودرو x60 نیز به همین دلیل دیگر تولید نشد. بعد از طی دو سال برند لیفان در سال 1399 با خودروی جدید وارد بازار شد. با وجود توقف چهار ساله تولید x60 این خودرو از سال 1397 همچنان در بازار ایران مورد توجه است. حال که با افزایش قیمت خودروها خرید خودروی دست دوم چینی رونق یافته بهتر است با معایب آن آشنا شوید. در زیر ما قصد بررسی معایب خودروی لیفان x60 را با شما عزیزان داریم.

بررسی معایب x60

بررسی معایب x60

  • خدمات پس از فروش ضعیف: چنانچه از مشتریان خودروهای چینی در ایران باشید می‌دانید که وجود خدمات پس از فروش گسترده و خوب یکی از عوامل مهم است. متاسفانه خودروی x60 خدمات پس از فروش مناسبی را دارا نمی‌باشد. خدمات پس از فروش در برخی شهرها و شهرستان‌ها برای این خودرو یافت نمی‌شد تا مشکلات احتمالی خودرو را رفع نماید. از طرف دیگر قطعات یدکی این خودرو نیز به سختی تامین می‌شود.
  • امکانات رفاهی پایین: این خودرو در دو مدل دنده‌ای و اتوماتیک به بازار عرضه شده است. به طوری که امکانات رفاهی مدل اتوماتیک آن از دستی بیشتر است. اما مدل اتوماتیک آن نیز در مقایسه با رقبا و سایر خودروها امکانات رفاهی کمتری دارد. این یکی دیگر از معایب خودرو لیفان x60 است.

محصول پیشنهادی :  چراغ جلو لیفان X60

  • سر و صدا داخل کابین: یکی دیگر از معایب این خودرو کابین پر سر و صدای آن است. شرکت خودروسازی لیفان به علت مقرون به صرفه ایجاد شدن این خودرو را با کیفیت بالایی تولید نکرده است. صدایی که داخل کابین این خودرو شنیده می‌شود اغلب از گیربکس و موتور آن می‌باشد و برای مسافت‌های طولانی سبب اذیت سرنشینان می‌شود.
  • استهلاک بالا: استهلاک این سری از خودروهای لیفان بالا است. به طور کلی پس از مدتی کارکرد دچار افت و بروز نقص فنی می‌شود. از سمت دیگر نیز قطعات این خودرو قیمت بالایی دارند. این دیگر مورد از معایب خودروی لیفان x60 می‌باشد.
  • متریال و ساخت نامناسب: این خودروی مونتاژ شده توسط کرمان موتور گاه در ساخت نیز دچار مشکل است. از طرف دیگر برای ساخت کابین و دیگر قسمت‌های این خودرو از متریال و یا پلاستیک‌هایی با کیفیت پایین استفاده شده است. به طوری که این پلاستیک مصرفی حالت خشک و عدم راحتی را به همراه دارد.
  • بازار کم رونق: یکی دیگر از معایب این خودرو بازار دست دوم کم رونق آن است. به طوری که شما برای فروش این خودرو دچار مشکل می‌شوید چون تقاضا برای خرید این نسخه کاهش یافته است.
  • مصرف سوخت بالا: از دیگر موارد قابل ذکر این است که خودرو لیفان x60 مصرف سوخت اقتصادی دارد. اما اگر این مورد را با خودروهای هم رنج و رقبای آن مقایسه کنیم پرمصرف محسوب می‌شود. این مورد برای کسانی که شاخصه مصرف سوخت برای آن‌ها خیلی مهم است یک عیب در نظر گرفته می‌شود.

حال که معایب این خودرو را بررسی در بخش زیر به مزایای آن می‌پردازیم.

مزایای خودرو لیفان x60

مزایای خودرو لیفان x60

  • طراحی و ظاهر مناسب: یکی از مزایای این خودرو طراحی و ظاهر زیبای آن است. به طوری که این خودرو کراس اوور از بسیاری از رقبای خود ظاهر شکیل و زیباتری دارد. ظاهر خودرو x60 با پستی و بلندی‌های بدنه، رینگ‌ها و چراغ‌های زیبایش طراحی بیرونی جذابی را دارا می‌باشد.
  • سیستم پیشرانه موتور: لیفان x60 با 16 سوپاپ موتور پرقدرتی را دارا می‌باشد. این خودرو در تمامی دورهای موتور بیشترین توان را از خود ارائه می‌دهد. دو کاتالیزگر تعبیه شده در آن سبب کاهش آلایندگی این خودرو می‌شوند.
  • فضای بزرگ کابین: یکی از مهم‌تریم مزایاهای این خودرو فضای داخلی بزرگ آن است. به سبب فضای مناسب x60 هم رانده و هم سرنشینان در طولانی مدت نیز سواری راحتی را تجربه می‌کنند.

جمع‌بندی

می‌دانید که برای خرید یک خودرو هم مزایا و هم معایب آن را باید در نظر بگیرید. اکنون شما با توجه به اینکه آیا معایب و مزایای این خودرو برای شما دارای اهمیت است یا نه آن را بررسی کنید. پس از بررسی تمامی موارد با خیال راحت اقدام به خرید خودرو نمائید. ما در چین یدک محمد تمام لوازم یدکی این خودرو را داریم. بنابراین برای تامین قطعه به مشکل نخواهید خورد. از این‌رو برای استعلام قیمت و ثبت خرید به بخش فروشگاه وب‌سایت چین یدک محمد مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *